Jesteś na stronie Państwowej Inspekcji Pracy

Wybierz Okręgowy Inspektorat Pracy

Dodano: 25 listopada 2021
1:40 minut
Państwowa Inspekcja Pracy udziela porad on-line

Od początku listopada pracownicy Okręgowego Inspektoratu Pracy w Łodzi udzielają porad z zakresu prawa pracy w formie on-line. Na razie rozwiązanie to jest jeszcze w fazie testów, a wirtualne konsultacje odbywają się w każdy wtorek w godzinach od 10 do 12.

Już dzisiaj mogę powiedzieć, że odnieśliśmy niebagatelny sukces

– mówi Główny Inspektor Pracy Katarzyna Łażewska-Hrycko.

Dla nas to mała rewolucja, ale dla ludzi szukających u nas pomocy i wsparcia to ewidentna poprawa komfortu w kontaktach z naszą instytucją

– dodaje Szefowa Inspekcji.

Obecnie system porad on-line, czyli wirtualnych konsultacji przez internet, testują eksperci z Okręgowego Inspektoratu Pracy w Łodzi. Pozytywny odbiór to znak, że warto go uruchomić w całej Polsce.

Zainteresowanie jest duże

– informuje Marcin Grzelak p.o. Okręgowy Inspektor Pracy w Łodzi.

Zgłaszają się do nas ludzie z całej Polski, a łącza internetowe umożliwiają przecież także kontakt ponad granicami. Przecież Polacy pracują teraz na całym świecie-informuje szef łódzkiego inspektoratu PIP.

Nie wiedzieliśmy nawet, czy będzie zainteresowanie tą formą kontaktu z naszą instytucją

– wyjaśnia Juliusz Głuski rzecznik prasowy Głównego Inspektoratu Pracy.

Uważaliśmy jednak, że warto spróbować po pierwsze ze względów bezpieczeństwa, co w dobie pandemii jest nie do przecenienia, po drugie zauważyliśmy, że zwracają się do nas ludzie coraz młodsi, a ci preferują kontakty on-line. Dużą część wiedzy młodzi ludzie zamykają w swoich smartfonach. Postanowiliśmy to wykorzystać

-dodaje rzecznik GIP.

Porady on-line są realizowane z wykorzystaniem platformy Microsoft Teams. Jednak nie jest wymagane instalowanie tej aplikacji. Wystarczy przy pomocy standardowej przeglądarki odwiedzić stronę internetową Okręgowego Inspektoratu Pracy w Łodzi, odszukać tam i kliknąć ikonę Microsoft Teams, a system – udzielając informacji w języku polskim – dalej przeprowadzi przez kolejne etapy aż do połączenia z ekspertem. Kamera wideo pozwoli na pokazanie wszystkich niezbędnych dokumentów bez konieczności ich skanowania i przesyłania do urzędu.

Zobacz magazyn Inspektor Pracy

Zobacz również

Szukaj

Logo PIP

Menu