Jesteś na stronie Państwowej Inspekcji Pracy

Wybierz Okręgowy Inspektorat Pracy

Dodano: 14 listopada 2023
1:14 minut
Delegacja GIP w trakcie spotkania w Londynie

W dniach 8-9 listopada 2023 r. z oficjalną wizytą w Londynie przebywała delegacja Państwowej Inspekcji Pracy, której przewodniczyła Katarzyna Łażewska-Hrycko, Główny Inspektor Pracy.

W skład delegacji PIP weszli także:  Jarosław Leśniewski, zastępca Głównego Inspektora Pracy, Dariusz Górski, dyrektor Departamentu Legalności Zatrudnienia w Głównym Inspektoracie Pracy oraz Sławomir Szempliński, tłumacz w Sekcji Współpracy z Zagranicą w Gabinecie GIP.

Głównym celem wizyty był udział w spotkaniu z przedstawicielami brytyjskiej służby dochodzeniowej ds. zwalczania nadużyć finansowych – His Majesty’s Revenue and Customs (HMRC), dotyczącym przestępstw i nieprawidłowości związanych z zatrudnieniem, z jakimi mierzą się polskie oraz brytyjskie organy kontrolne. Gospodarzem polsko-brytyjskiego spotkania w dniu 9 listopada br. był Konsulat Rzeczypospolitej Polskiej w Londynie.

W przeddzień spotkania ze stroną brytyjską, w dniu 8 listopada br., na zaproszenie prof. Piotra Wilczka, Ambasadora Rzeczypospolitej Polskiej w Londynie, Główna Inspektor Pracy uświetniła swoją obecnością wydarzenie zorganizowane przez Ambasadę RP z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Po zakończeniu oficjalnych uroczystości, Ambasador RP wraz ze swoim zastępcą, przyjęli delegację PIP na nieoficjalnym spotkaniu, podczas którego Ambasador podzielił się swoimi spostrzeżeniami w przedmiocie funkcjonowania instytucji brytyjskich w rzeczywistości post-brexitowej. Z kolei Główna Inspektor Pracy zapoznała przedstawicieli misji dyplomatycznej z działaniami Państwowej Inspekcji Pracy w obszarze legalności zatrudnienia, w szczególności w wymiarze transgranicznym.

Zobacz magazyn Inspektor Pracy

Zobacz również

Szukaj

Logo PIP

Menu